Usługi

Specjalistyczne usługi

Psychoterapeuta uzależnień

Zastanawia Cię czy sposób, w jaki używasz alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych jest już uzależnieniem? Czy Może zauważyłeś/aś, że Twoje sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli a relacje z bliskimi osobami stają się napięte? Przestajesz rozumieć siebie, niepokoją Cię Twoje wybory i zachowania, które podejmujesz pod wpływem alkoholu, leków czy narkotyku? Być może  nadużywasz multimediów, korzystasz z pornografii by rozładować napięcie, nadmiernie pracujesz, nie kontrolujesz zakupów? Dotychczasowe próby radzenia sobie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Odczuwasz z tego powodu bezradność, doświadczasz samotności i smutku. W takiej sytuacji

spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień jest najlepszym rozwiązaniem.

Celem terapii uzależnienia, nie jest wyłącznie jak się powszechnie uważa, abstynencja od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych czy destrukcyjnych zachowań.

Praca z psychoterapeutą skupia się między innymi na analizie trudności w poszczególnych obszarach życia, które są przyczyna problemu. Klient określa, jakie zmiany chce wprowadzić, aby móc odczuwać jak największą satysfakcję z życia.

Dyskrecja i bezpieczeństwo – dbamy o bezpieczeństwo danych naszych pacjentów. Dyskrecja i szacunek jest podstawową zasadą, jaką się kierujemy

Psychiatria

Konsultacja psychiatryczna to rozmowa z lekarzem specjalistą, podczas której określany jest stan psychiczny jak i somatyczny pacjenta. Lekarz psychiatra zajmuje się diagnozą, leczeniem lub wykluczeniem zaburzenia czy choroby psychicznej. Wizyta u tego specjalisty we wczesnych objawach trudności emocjonalnych zwiększa szanse, by zapobiec lub spowolnić rozwój choroby. Lekarz decyduje o zasadności włączenia lub zmiany w farmakoterapii. Jest uprawniony do wystawienia recept, zwolnienia lekarskiego L4, zaświadczeń do ZUS.

Jeśli zajdzie taka potrzeba psychiatra może zlecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych albo psychologicznych czy konsultacji u specjalisty z innej dziedziny np. neurologa. Konsultacja lekarza psychiatry pozwala rozwiać wątpliwości i lęki związane z niepewnością dotyczącą stanu własnego zdrowia i ustalić dalsze postępowanie lecznicze obejmujące m.in. farmakoterapię i/lub psychoterapię, psychoedukację, udział w warsztatach czy grupie wsparcia.

Oferujemy diagnostykę i leczenie:

 • depresja
 • uzależnienia
 • zaburzenia nastroju
 • zaburzenia lękowe (napady paniki, natręctwa, fobie)
 • zaburzenia psychosomatyczne
 • zaburzenia związane ze stresem
 • zaburzenia psychotyczne
 • zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja)
 • zaburzenia snu
 • zaburzenia wieku podeszłego
 • zaburzenia osobowości
 • doświadczenie kryzysu, straty, żałoby

Bez wychodzenia z domu – możesz korzystać z naszej pomocy niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Sesje odbywają się telefonicznie lub przez komunikator

Psycholog

Na konsultację z psychologiem warto udać się, kiedy zaczynamy mieć wątpliwość, co do tego, czy sobie z jakąś sytuacją radzę, mam poczucie, że jakiś element mojego życia wymyka mi się spod kontroli. Spotkanie z psychologiem pozwala nazwać, jakich konsekwencji doświadczam kiedy borykam się m.in. z: uczuciem przygnębienia, utratą sensu życia, stanami lękowymi, uczuciem napięcia, kryzysem emocjonalnym, wybuchami złości, kryzysem życiowym (rozstanie, utrata bliskiej osoby, strata pracy, doświadczenie choroby, urazu psychicznego po traumatycznym wydarzeniu) oraz w przypadku innych zaburzeń zdrowia psychicznego.

Spotkanie z psychologiem jest zwykle pierwszą formą wsparcia, celem poznania potrzeb klientów, zdefiniowania problemu i wyznaczeniem celu terapeutycznego.

Spotkajmy się osobiście – nasz ośrodek istnieje od kilkunastu lat . Nasi pacjenci są zadowoleni z lokalizacji, gdzie jest łatwo dotrzeć komunikacją miejską lub własnym transportem

Psychoterapeuta

W życiu każdego człowieka zdarzają się trudne sytuacje lub nagromadzenie problemów, które powodują lęk i obniżenie nastroju. Presja związana z tempem życia, osobiste lub rodzinne trudności wiążą się często z kryzysem, który wydaje się nie do rozwiązania.

Jeśli chcesz zmienić coś w swoim samopoczuciu, funkcjonowaniu, sposobie reagowania na różne wydarzenia i sytuacje, które w tej chwili są dla Ciebie źródłem cierpienia i stresu, podjęcie psychoterapii jest najlepszym rozwiązaniem.

Może być tak, że cierpisz już od dłuższego czasu i podejmowałaś/eś próby leczenia, które z jakiegoś powodu nie odniosły skutku lub po prostu zostały przerwane. To bardzo ważne, żebyś dał/a sobie szansę pomocy.

Psychoterapeuta jest specjalistą, który pomaga w oparciu o wiedzę psychologiczną za pomocą różnych technik zależnie od postawionego celu.

Psychoterapia jest formą leczenia, w której stosuje się oddziaływania o dowiedzionej skuteczności.

W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań aby diagnoza, zaproponowana forma oraz przebieg terapii a także długofalowe cele były zawsze najwyższej jakości.

Jesteśmy blisko

Nie czekaj. Zadzwoń do nas lub zarezerwuj wizytę on-line!